Zima bude v Česku panovat týden, potom se znovu oteplí

Do střední Evropy koncem ledna pronikla zima, která s sebou přinesla sníh i teploty pod bodem mrazu. Chladné počasí by mělo přetrvat až do prvních únorových dní, poté by se mohlo znovu mírně oteplit, informoval ve středu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Pokračování tohoto článku »»»

Sjezdovky i běžecké trasy ve Velkých Karlovicích obsadili letos poprvé naplno lyžaři

Velké Karlovice na Vsetínsku zažily nejlepší lyžařský víkend v letošní zimní sezoně. Podle vlekařů byla zejména sobotní návštěvnost sjezdovek v horském středisku velmi dobrá, na svazích Javorníků lyžovaly tisíce lidí, zjistila agentura Mediafax.

Pokračování tohoto článku »»»

Lyžaře trápí obleva. Přehled, kde se lyžuje

České lyžařské areály zažily o vánočních svátcích spíše průměrnou návštěvnost. Důvodem je zejména nepříznivé počasí a vlhký sníh, jehož navíc není mnoho. Některé vleky proto vůbec nejsou v provozu. Podmínky pro lyžaře by se ale měly od konce týdne postupně zlepšovat.

Pokračování tohoto článku »»»

Zima do konce týdne nepřijde. Bude pršet

Přestože školáci mají v těchto dnech vánoční prázdniny, počasí venku na mnoha místech zimu příliš nepřipomíná a do konce týdne se to příliš nezmění. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude většinou zataženo, teploty spíše nad nulou a výjimkou nebude ani mrholení. Ochlazení a případně i sníh očekávají meteorologové až s příchodem víkendu.

Pokračování tohoto článku »»»

Klínovec, Špičák nebo Špindl? Kam na lyže?

Začátek lyžařské sezony provázelo v Česku i v zahraničí teplo. Počasí se sice příliš nelepší, přesto jsou i na domácích horách místa, která si se sněhem umí poradit a kde už v půli prosince zprovoznili většinu tratí.

Pokračování tohoto článku »»»

Moje jméno je Autor. Je mi 26 let, bydlím v Praze a rád jezdím na kole a čtu dobrodružné knihy.

Poslední komentáře

Nejsou žádné komentáře.